Beyaz Et Kongresi 2017

BESD-BİR Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği tarafından iki yılda bir düzenlenen 4. Uluslararası Beyaz Et Kongresi, 27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı.

Sektörde Türkiye’nin uluslararası katılımla gerçekleşen en büyük kongresinin açılışı Kongre Başkanı Prof.Dr.Necmettin Ceylan, Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Başkanı Dr. Sait Koca, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş’in konuşmaları ve 33 ülkeden önemli bilim insanı, uzman ve sektör paydaşlarının katılımı ile 1.500 kişiyle yapıldı.

2017 yılında dördüncü kez düzenlenen kongreye Almanya, Amerika, Belçika, Beyaz Rusya, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fas, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İskoçya, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Kıbrıs, Lübnan, Macaristan, Mısır, Pakistan, Polonya, Suudi Arabistan, Tayland,  Tunus, Ürdün, Yunanistan ve ev sahibi Türkiye olmak üzere 33 ülkeden yaklaşık 1500 önemli bilim insanı, uzman ve sektör paydaşları katıldı. 3 ayrı salonda gerçekleştirilen Kongre kapsamında alanlarında uzman kişiler tarafından 19 oturumda toplam 70 bildiri sunuldu ve ayrıca 68 adet poster sunumu yapıldı.

More Joomla Extensions