Temsilciliğini yaptığımız ADDICOO GROUP s.r.o. tarafından 13-16 Mayıs 2024 tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nin şirin kenti Hustopece’de düzenlenen Poultry Days 2024 etkinliğine katıldık.

Dünya çapında 16 farklı ülkeden pek çok veteriner hekim ve beslenme uzmanının katıldığı etkinlikte birbirinden değerli uzmanlar tarafından sunumlar yapıldı.

Addicoo yetkilileri tarafından yapılan sunumlarda hem firmayı daha yakından tanıma fırsatı bulduk, hem de geleceğe yönelik araştırma ve geliştirme faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olduk.

Farklı ülkelerde özellikle kanatlı sektöründe yıllarca deneyim sahibi olmuş uzmanlar kanatlı sağlığı ve beslenmesi üzerine çok değerli bilgiler paylaştılar.

Özellikle barsak sağlığı ve bağışıklık sisteminin iyileştirilmesi, bakteriyel hastalıkların önlenmesi konusunda kısa ve orta zincirli yağ asidi (SCFA&MCFA) monogliseritlerinin önemli etkilerinin anlatıldığı sunumlar Fortibac Liquid ve Fortibac Powder adlı ürünlerimizin sahadaki etkinliğini ve başarılarının nedenini anlamamızı sağladı.

Bilimsel programın yanında Addicoo üretim tesislerini, deneme istasyonunu ve ayrıca bir broiler çiftliğini de görme fırsatı bulduk.

İlave olarak Addicoo tarafından tüm konuklar için düzenlenen kültür programında Çekya’nın güzelliklerini görme ve lezzetlerini tatma şansımız da oldu.

Çok iyi bir şekilde organize edilmiş bu bilimsel program için Addicoo ekibini kutlar, gösterdikleri misafirperverlikten dolayı çok teşekkür ederiz.